Anasayfa / Gündem / YELKENLER BARBAROS’UN ANISINA YARIŞTI

YELKENLER BARBAROS’UN ANISINA YARIŞTI

Gölcük Yelken Kulübü organizasyonunda, geçtiğimiz yıl geçirdiği kaza sonrasında hayatını kaybeden ve kendisi de yelkenci olan Barbaros Zülfikaroğlu anısına düzenlenen yarış Kavaklı Sahili’nde yapıldı. Yarış sonrası ödül töreninde duygusal anlar yaşandı.

Gölcük Yelken Kulübü ev sahipliğinde çok anlamlı bir yarış gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl geçirdiği kaza sonrasında hayatını kaybeden ve kendisi de yelkenci olan Barbaros Zülfikaroğlu anısına düzenlenen yarış, Kavaklı Sahili’nde yapıldı.1 Ekim Dünya Çocuk Günü Barbaros Kupası’na 7 kulüpten 60 sporcu yer alırken, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’de bu anlamlı yarışın ödül törenine katılanlar arasındaydı. Gölcük Yelken Kulübü Nalan Gül ve yönetimi kusursuz bir organizasyona imza atarken ödül töreninde de örnek bir durum yaşandı. Madalya kazanan tüm sporcular madalyalarını anısına yarış düzenlenen Barbaros Zülfikaroğlu’nun anne ve babasına geri taktılar. Kimi katılımcıların göz yaşlarını tutamadığı gözlendi.

“KISA BİR ÖMRE GÜZEL ANILAR BIRAKABİLMEK GERÇEKTEN ÖNEMLİ”

Ödül töreninde konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ise şunları söyledi: “1 Ekim Dünya Çocuk Günü münasebetiyle yapılan bugünkü yarışlara aslında daha farklı bir anlam katan özellik az önce Nalan Başkanında duygulu bir şekilde anlattığı üzere; değerli kardeşimiz Barbaros Zülfikaroğlu’nun anısını yaşatmak amacıyla yapılmasıydı. Kısa bir ömre güzel anılar bırakabilmek gerçekten önemli. Bugün burada yapılan yarışlarda emeği geçen Kulüp Yöneticilerimiz olmak üzere hakemlerimiz ve siz değerli sporcularımızı ve bunlardan da önemlisi aslında sporcuları da destekleyen aileleri ben tebrik etmek istiyorum” dedi.

“GENÇLERİMİZİN YAPTIĞI SPORTİF FAALİYETLER ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Sezer konuşmasının devamında ise; “Biz Gölcük’ün adının kültür, sanat ve sportif faaliyetlerle duyurulabilmesi açısından elimizden gayreti göstereceğimizi söylemiştik. Bunu da yapıyoruz. Bugün burada sizinle paylaşmak istediğim bir başarı daha oldu. Antalya’da yapılan Muay Thai Dünya Gençler Şampiyonasında iki Gölcüklü gencimiz Dünya Şampiyonu oldular. Biri de ikinci oldu. Ben bu alkışları gençlerimiz adına kabul ediyorum. Gençlerimizin yaptığı özellikle sportif faaliyetlerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yine buraya gelmeden önce bir dernekle beraber proje olarak yürüttüğümüz gençlerin madde bağımlılığından ve internet bağımlılığından uzaklaştırılabilmesi açısından, kültürel ve sportif faaliyetlerle alakalı birlikte bir çalışma yapacağımızı prensip itibariyle belirledik. Biz Gölcük Belediyesi olarak gençlerimiz ile ilgili çalışmaların her zaman yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

“YELKEN KULÜBÜNÜN BENİM İÇİN AYRI ÖZELLİĞİ VAR”

Başkan Sezer son olarak da; “Yelken kulübümüzün benim için ayrı bir özelliği var. Ben bu kulübün kurucularındanım. Bugün geldiği nokta itibariyle baktığımızda milli takıma sporcu veren son derece başarılı işlere imza atan bir dernek durumundadır. Ben dernek yöneticilerimizi ayrıca tebrik etmek istiyorum. Bu yarışmada tüm emeği geçenleri ve dereceye giren sporcularımızı tebrik etmek istiyorum” diyerek sözlerini alkışlar arasında noktaladı.

Yarışlarda dereceye giren sporcular ve aldıkları dereceler şu şekilde:

Optimist Junior Genel

1-Alperen Ağma ( Şişecem Çayırova Yelken Kulübü)

2- Ela Tırpancı ( İzmit Yelken Kulübü )

3- Demir Özbal (İzmit Yelken Kulübü)
4- Beril Özden (Körfez Yarımca Yelken Kulübü)

5- Erendiz Işık ( Derince Yelken Kulübü )

Optimist Junior Kız

1- Ela Tırpancı ( İzmit Yelken Kulübü)

2- Beril Özden ( Körfez Yarımca Yelken Kulübü)

2- Erendiz Işık ( Derince Yelken Kulübü)


Laser 4.7 Genel
1- Emre Yılmaz (Derince Yelken Kulübü)
2 Arda Toksoy ( Gölcük Yelken Kulübü )
3- Adnan Vural  ( Derince Yelken Kulübü)

4- Mert Tuzcu ( İzmit Yelken Kulübü)

5- Teoman Teksel ( Kaytazdere Yelken Kulübü)

Laser 4.7 Junior

1– Uğur Erkan (Gölcük Yelken Kulübü)

2- Uğurkan Özkan  ( Kaytazdere Yelken Kulübü)

3– Gürol Güven Keleş ( Şişecam Çayırova Yelken Kulübü)

Optimist Genel
1– Merve Esma Özen ( Şişecam Çayırova Yelken)
2- Alperen Ağma ( Şişecam Çayırova Yelken Kulübü)

3 Timofen Eren Emsen (Şişecam Çayırova Yelken Kulübü )

4Duru Demirdalmış  (İzmit Yelken Kulübü)

5- Can Er (İzmit Yelken Kulübü)


Optimist Kızlar
1 – Merve Esma Özen ( Şişecam Çayırova Yelken Kulübü)
2 – Duru Demirdalmış  (İzmit Yelken Kulübü)
3 – Eda Özel ( Şişecam Çayırova Yelken Kulübü )

Hakkında admin

Bu Haber İlginizi Çekebilir

CHP’li Altay’ın TV8’de toplanan yardım paralarıyla ilgili suçlamasına AFAD’dan cevap geldi

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, CHP Milletvekili Engin Altay’ın, depremzedelere gönderilmek üzere toplanan yardım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir