Anasayfa / Gündem / Teröristbaşı Öcalan’ın İstanbul seçimi için tarafsızlık çağrısına HDP’den yanıt geldi

Teröristbaşı Öcalan’ın İstanbul seçimi için tarafsızlık çağrısına HDP’den yanıt geldi

Terörisbaşı Öcalan’ın İstanbul seçimleri için yaptığı tarafsızlık çağrısına HDP’den yanıt geldi. Açıklamada, “31 Mart’ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız.” denildi.

HDP, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın “23 Haziran seçiminde tarafsız kalın” çağrısına sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla yanıt verdi.

TERÖRİSTBAŞI ÖCALAN’IN ÇAĞRISINA HDP’DEN AÇIKLAMA GELDİ

HDP’nin paylaşımında, “Halkımızın bu coşkusu olmasa siyasetin gri havası, yaratılan bu kutuplaşma hiç çekilmez. İstanbul’un her yerinde, her sokağındayız. Çünkü sadece kendimiz için değil herkes için demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bu mücadele kazanacak. 31 Mart’ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız. Doğa talanına, rant çarkına ve insan kayırmacılığa karşı 23 Haziran’da oylarımız demokrasi, barış ve özgürlükleredir. İstanbul’u rant cennetine çevirip palazlanmak isteyenlere dur de;” ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI

Hakkında admin

Bu Haber İlginizi Çekebilir

Almanya, Türkiye’ye silah satışını durduracağını açıkladı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye’ye silah satışını durduracaklarını söyledi. Barış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir