Anasayfa / Gölcük / Hisareyn / HİSAREYN’İN ÖNEMLİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

HİSAREYN’İN ÖNEMLİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

BAŞKAN SEZER PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Yazlık sınırları içerisinde bulunan Karınca Deresi’nde devam eden ıslah projesini ve ayrıca aşırı yağmurlarla sel baskınlarına uğrayan Hisareyn Karaköprü ve Orhangazi Caddesi’nde devam eden yağmur suyu hattı yapımını yerinde inceledi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer seçim sürecinde söz verdiği vaatleri yerine getirmeye devam ediyor. Başkan Sezer, Gölcük, Yazlık sınırları içerisinde bulunan Karınca Deresi’nin, D-130 Karayolu Güney kısmında kalan açık dere ıslah projesini ve ayrıca aşırı yağmurlarla sel baskınlarına uğrayan Hisareyn Karaköprü Mahallesi, Orhangazi Caddesi ve civarında cadde, sokak ve sitelerde, yağmur suyu hattı yapımını yerinde inceledi.

DERE ISLAH VE YAĞMUR SUYU HATTI ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Sezer, “Yazlık sınırları içerisinde bulunan Karınca Deresi’nin, D-130 Karayolu Güney kısmında kalan yaklaşık 500 metre uzunluğunda, 2.5 metre × 7 metre ebatlarında, açık dere ıslah çalışmasına başlandı. Dere ıslahının tabanı betonarme ve yanları taş duvar olarak yapılacaktır. Ayrıca aşırı yağmurlarla sel baskınlarına uğrayan Hisareyn Karaköprü Mahallesi, Orhangazi Caddesi ve civarında cadde, sokak ve sitelerde, yaklaşık 3500 metre uzunluğunda değişik çaplarda (Ø 1600 – Ø 600) yağmur suyu hattı yapımına da başlanmıştır” dedi.

AŞIRI YAĞIŞLAR NEDENİYLE OLUŞAN MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK

Sezer açıklamasının devamında, “Söz konusu çalışmaların bitiminden sonra, aşırı yağışlardan dolayı daha önce defalarca sel felaketine maruz kalan Yazlık Yeni Mahalle, Örnek Evler Caddesi, Karaköprü Mahallesi, Orhan Gazi Caddesi ve Torunoğlu Sitesi civarının mağduriyete giderilmiş olacaktır. Çalışmalar yaklaşık 2,5 ay içerisinde tamamlanacaktır. Bu arada Düzağaç Mahallesi ve İpek Yolu Mahallesi’nde de yoğun yağışlarda sel baskını olan yerlerde yağmur suyu hattı tamamlanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir