Anasayfa / Gündem / ERBAKAN KOCAELİ’DE HEM İKTİDARA HEM MUHALEFETE YÜKLENDİ

ERBAKAN KOCAELİ’DE HEM İKTİDARA HEM MUHALEFETE YÜKLENDİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kocaelililer ile iftar programında bir araya geldi. Antikkapı’da düzenlenen programa Erbakan’ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcısı Yücel Molla İsmailoglu, Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, Bursa İl Başkanı Naim Öztürk, Düzce İl Başkanı Nezir Nertürk, Bolu il başkanı Hayrettin Aytar, Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, Divan üyeleri ve çok sayıda partili kztıldı. Programda dualar eşliğinde iftar açıldı. İftarın ardında ise Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan söz aldı. ‘Mücahit Erbakan’ sloganları ile kürsüye çıkan Erbakan, burada yaptığı konuşmada, “Kocaeli teşkilatları ile birlikte e en büyük zaferlere ulaşmayı nasip etsin. Her şeyden önce değerli il başkanımız Mehmet Aras Bey’e rahatsızlıklara rağmen son nefesine kadar bu hak davada koşan başkanıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Kocaeli’de ki tüm teşkilat üyemize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” ifadelerini kullandı. Bizlere İslam’ı doğru olarak tanıtan merhum liderimiz Necmettin Erbakan’ı anıyoruz diyen Erbakan, “Allah ondan bin kere razı olsun. Dün akşam genel merkez binamızın önünde gençlik kolları ile iftar yaptık. Orada dedik ki yıllar sonra yeniden partimize kavuştuk. İslam’ın 21. Asırdaki kurtuluş harekatı ve cihat harekatının binasına kavuştuk. Millete ve bütün insanlığa hizmet edecek ve Erbakan hocamızın çizdiği istikamette cihat yapacağız” dedi.

Muhalefet ve iktidar partisine eleştirilerde bulunan Genel Başkan, “Bu millet muhalefetten de mevcut iktidardan da çok çekti. Bu millet iki taraftan da şikayetçi. Milletimiz geçmişi tertemiz bir siyasi parti arıyordu. Biz bu millet için bu kutlu kervan ile yol çıktık. Muhalefet, iktidar ile zıtlaşma, hırs, haset duyguları ile gözü hiçbir şey görmüyor. Kendisi bir şey kazanmak için değil karşı taraftan kaybettirmek için çalışıyor. Sadece eleştiren ama çözüm üretemeyen bir muhalefet. Bu iktidar 17 yılda bir tane bile iyi hizmet yapmadı diyen bir muhalefet. İktidarın yaptığı camiyi, üniversiteyi bile eleştiren bir muhalefet” diye konuştu. Erbakan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; Başörtüsünün içi boşaldı. Başörtülülerimiz var üniversitelerde ama aynı başörtülü kardeşimiz ramazan ayında kafede çay kahve içiyor. Hayat pahalılaştı. Dolar arttı, altın arttı, konkordatolar attı.  Bugün bir iftar yemeği İstanbul’da 100 liradan başlıyor.

Yıllardır Erbakan hocamızın kapısının önünden geçmeyen gazeteciler onları iltifat yağmuruna tutuyorlar bu yüzden fanilaları görülüyor. Bu AK Parti gitsin derken, Yeniden Refah iktidara gelirse Siyonizm’in ortadan kalkacağını biliyorlar.   Gerekirse tırnaklarımızla söküp iktidara geleceğiz. Bugün başörtüsü ve inanç özgürlüğünün hale yasal bir zemini yok. Üniversitelerde kızlarımız başörtüsü ile üniversiteye girebiliyor ama o başörtülü kızımız kampüste ramazan gününde sigara içiyor. Asgari ücret hala açlık sınırının altında. Emeklimiz bir çeyrek altın bile alamıyor. Bizim genel müdürümüzün maaşı Amerika da bir otobüs şoförünün maaşı ile aynı” dedi. 

Evet, çocuğumuzu üniversitelere gönderebiliyoruz, imam hatiplerimiz açıldı ama kredi ve mevduat faizlerimiz arttı. Böyle bir ülke de hiçbir sanayici yatırım yapar mı? Türkiye’nin yüzde 80’i yoksulluk seviyesinin altında. 2002’de 6 milyar iken vatandaşın şimdi bu sayı 80 misli arttı. Bu halkın hali ne olacak?

Erbakan, konuşmasının devamında, “Bizim asıl işimiz başörtüsü değil bunlarla birlikte paylaşımda adaleti sağlamak. Yoksulların oranı yüzde 8’den 24’ çıktı. Bugün dünyanın en zengin 26 tane adamının parası tüm insanlığı doyurabilir. Böyle paylaşımda adalet mi olur? Biz hastane kuyruklarını tarih yaptık diyorlar ama sosyal yardım kurumlarının önündeki kuyruklar uzadı, tanzim satış yerlerinde kuyruklar kilometrelerce uzadı. Bir kuyruğu kaldırdınız 5 kuyruk eklediniz. Ülkemiz de dört kişiden biri icralık. Sen halen bir Türk dünyalara bedel diyorsun ama bir Türk Lirası yedi Dolara bedel oldu haberin yok” dedi. Erbakan, konuşmasını, “Kurtuluş için iki şey yapılacak. Eğitim ve üretim seferberliği. Biz iktidara geldiğimizde insan yetiştirip ürün üreteceğiz. Ahlaki manevi, vasıflı ve donanımlı insan üreteceğiz. Yüksek teknolojilerle ürün üreteceğiz. Böylce Türkiye zenginleşecek.  Bir kuruş borç almadan, zam yapmadan milli kaynaklarımız ile yapacağız. İktidarımızda her yıl yüz milyar dolarlık kaynak paketi açıklayacağız inşallah. Biz 50 milyon dolarlık kısmını bulduk. İnşallah bunu en kısa zamanda iktidar olmadan önce 100 milyar dolara tamamlayacağız. 

Biz bunları memleketimize adil bir şekilde dağıtacağız. Betona, kıraathaneye, AVM’ye değil, ARGE’ye teknolojiye yatıracağız. Bizim iktidarımızda önce hükümetin kendisi baba yiğit olacak. Devlet taşın altına elini koyacak. Öze sektör ve millet ile yatırım yapacak. Biz yeniden refah olarak bu ülkenin tüm borcunu sıfırlamak ve ileri teknolojilerde dünya lideri yapmak için yola çıkıyoruz. Biz bu ülkede fakirliği ortadan kaldırmak için geliyoruz. Seferimiz hayırlı olsun” sözleri ile son verdi.

Hakkında admin

Bu Haber İlginizi Çekebilir

CHP’li Altay’ın TV8’de toplanan yardım paralarıyla ilgili suçlamasına AFAD’dan cevap geldi

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, CHP Milletvekili Engin Altay’ın, depremzedelere gönderilmek üzere toplanan yardım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir