Anasayfa / Gölcük / Başkan Yaşar Ergün’den İdlib Açıklaması

Başkan Yaşar Ergün’den İdlib Açıklaması

Yeniden Refah Gölcük İlçe Başkanımız Yaşar Ergün İdlib’te yaşanan hain saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde; 

27 Şubat 2020 tarihinde Suriye’de gerçekleşen menfur saldırıda şehit olan askerlerimizeCenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.

AzizMilletimizin başı sağolsun. Acımız büyüktür, bu sebeple Cenab-ı Allah’tan tüm milletimizesabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

Suriye’deki olayların bu noktaya gelmesinden büyük üzüntü duymaktayız. Halkları kardeşolan, ortak inanç, kültür ve tarihe sahip olup, yüzlerce yıl aynı Devletin vatandaşı olarakyaşayan iki komşu ülkenin Emperyalist güçlerin etkisiyle savaşın eşiğine gelmesi kabuledeceğimiz bir durum değildir. Böyle bir savaş ne Türkiye’ye, ne Suriye’ye ne de bölgeyehiçbir fayda getirmez, sadece ‘Irkçı Emperyalist’ dış güçlerin faydasına olur.

Bölgeyi emperyalist planları doğrultusunda bugünkü haline getiren, Suriye’deki terörunsurlarını eğiten, donatan, ağır silahlarla teçhiz eden, bizi orada operasyon yapmak zorundabırakan, perde arkasındaki asıl düşmanlara odaklanmak ve bu mihrakların oyunlarını bozacaktedbirler almak mecburiyetindeyiz.

Söz konusu saldırıya gereken cevabın Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından verildiğiyetkililerce ifade edilmiştir.

Gelinen noktada Emperyalist güçlerin, odakların amaçlarına hizmet edecek adımlar atmakyerine, mutlaka ‘aklı selim’le hareket edilmeli, Suriye ile meselelerimizi barışcıl yollarlaçözebilmek için her türlü adım atılmalıdır.

Konunun çözümünde, başta D-8 Teşkilatı olmak üzere ilgili bütün uluslararası kurum vekuruluşların harekete geçirilmesi gerekmektedir. Dr. Fatih ErbakanYeniden Refah Partisi Genel Başkanı

Hakkında admin

Bu Haber İlginizi Çekebilir

Yeniden Refah Gölcük İlçe Kadın kollarından İyi partiye ziyaret

Yeniden Refah Partisi Gölcük ilçe Kadın Kolları Başkanı Arife Çelik Şenol ve yönetim kurulu ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir