Anasayfa / Gölcük / Başkan Ergün’ün Kadir Gecesi Mesajı

Başkan Ergün’ün Kadir Gecesi Mesajı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallâllâhualeyhivesellem)’in başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluştur diyerek müjdelediği mübârek Ramazan ayını hep birlikte idrak ediyoruz.

İslâm coğrafyası ve insanlığın bir kısmının huzur içinde istifade etmeye gayret ettiği bu kutlu zamanda, çeşitli dayanılmaz acılara dûçar olan, evlerinden yurtlarından sürülmüş, yetim ve öksüz kalmış, yiyecek bir dilim ekmeğe muhtaç hale düşürülmüş, günlerce iftar sahur yapacak bir lokma bulamayan kardeşlerimizin de yaşadığı bir Ramazan yaşıyoruz.

1000 aydan daha hayırlı olduğu, mutlak bir gerçek olarak Ayet-i Kerîme’de ifade edilen Kadir Gecesi ise; temizlenme, bağışlanma ve yenilenme için eşsiz bir fırsattır.

Biz insanoğlu olarak kötünün yerine iyiyi, zararlının yerine faydalıyı, yanlışın yerine doğruyu, zulmün yerine adâleti hâkim kılmakla memur edilmiş ve imtihan olunan yaratılmışların içerisinde bu nedenle en şerefli olan varlıklarız.

Bu şâna ve dahî şerefe yaraşır biçimde bizim için bir imtihan vesilesi kılınan yukarıda yazılı vazifelerimizi hakkıyla yerine getirebilmek için bu gece her zamankinden daha çok niyazda bulunacağız.

“Size ne oldu da Allah yolunda ve «Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!» diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda mücadele etmiyorsunuz! (Nîsa Sûresi 75. Ayet)” emri gereğince en yakın zamanda tüm mazlumlar, ezilenler, acılar içinde bırakılanlara kurtarıcı bir el uzatmak üzere bize gereken yetkileri, çalışma güç ve azmini vermesi için dua edeceğiz. Bu ilahî lütfa mazhar olmak için canla-başla çalışacağız.

Bu vesîle ile idrak ettiğimiz Mübârek Kadir Gecesi’nin tüm İslâm Âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.

Yaşar ERGÜN

Yeniden Refah Partisi Gölcük İlçe Başkanı

Hakkında admin

Bu Haber İlginizi Çekebilir

Büyükşehir Koordinatörü Nihat Abiş Gölcük Yeniden Refah Teşkilatında

Önceki gün Yeniden Refah Partisi Gölcük ilçe yönetimi olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir