Anasayfa / Gündem / Aras, Erdoğan’ı partisine davet etti

Aras, Erdoğan’ı partisine davet etti

Kızılcahamam konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti yerine Refah Partisi demesi üzerine Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, Erdoğan’ı partisine davet etti

Gölcük’te yapılan Halkla Kucaklaşma Programı esnasında, bir vatandaş; Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras’ a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kızılcahamam kampında konuşurken, AK Parti yerine, Refah Partisi demesini nasıl yorumladığını sordu.
‘AK PARTİ SİYASİ ÖMRÜNÜ TAMAMLADI’
Aras bu soruya, “Sayın Erdoğan ile ayni dönemde belediye başkanlığı yaptık, kendisine AK Partiyi kurmadan çok önceleri belediye başkanları toplantısında, ülkenin yeni bir partiye ihtiyacının olmadığını, yeni parti kurması halinde uzun ömürlü olmayacağını söyledim. Bugün geldiğimiz noktada, AK Parti siyasi ömrünü tamamlamış haldedir. Erdoğan da bunun farkındadır.
YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN İKTİDARA GELECEĞİNİ BİLİYOR
Kendisinin yerine, Yeniden Refah Partisi’nin iktidara geleceğini de biliyor. İşte bu yüzden gece gündüz, yakın çevresi ile Yeniden Refah Partisi’ni konuşuyor. Erdoğan şu veya bu nedenle AK Partiye bulaşmış kimselerin, yeni dönemde halktan karşılık bulamayacağının farkında. Bu yüzden Davutoğlu, Babacan ikilisini bilerek kendisi gündemde tutuyor. Çünkü bu isimlere halkın itibar etmeyeceğini çok iyi biliyor.
‘HER YOL YENİDEN REFAH PARTİSİNE ÇIKIYOR’
Aynı şeklide Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a halkın gösterdiği ilginin de farkında, işte bu sebepten kendisinin birinci özel gündem maddesi, Yeniden Refah Partisidir. Bu sabah da Kızılcahamam da toplantı esnasında kendi partisinden Refah Partisi olarak söz etmiştir. Sayın Erdoğan’a eski bir arkadaşı olarak, partisi ile beraber Yeniden Refah Partisine iltihak etmesini tavsiye ediyorum. Artık AK Parti için kara bitti deniz göründü. Gidecek yolları kalmadı. Her yol Yeniden Refah Partisine çıkıyor.” dedi.
YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN GÖLCÜK ÇIKARMASI
İl başkanı Mehmet Aras öncülüğündeki grup, gölcük caddelerine inerek, vatandaşları dinledi. Sorulan sorulara cevap verdi. Partilerini anlattılar ve ülkemizin sorunları için sundukları çözüm önerilerini paylaştılar. Ziyaret sırasınca yüzlerce işyeri ziyaret edilerek, esnaf ve vatandaşlarla el sıkışıldı. Ziyaret boyunca halkın yeniden refah partisine yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Aras ziyaret esnasında, gençlik kolları tarafından açılan, Gölcük ilçe merkezindeki üye standını da ziyaret ederek, gençler ile sohbet etti.
KONGRE YE 3500 KİŞİ İLE GİDİYORLAR
Aras halkla kucaklaşma programı öncesinde, partinin il başkanlık divanı, il yönetimi, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları ile ayrı ayrı toplantılar yaparak, tüm teşkilatlara, kongre için hedefler verdi. Partinin ilk büyük kongresi 17 Kasım’da, Ankara’nın en büyük spor salonu olan, Ankara Arena’da yapılacak. İlimizden, büyük kongreye, 70 otobüs ile gideceklerini belirten Aras, kongre hazırlıkları için bir, komisyon oluşturdu.

Hakkında admin

Bu Haber İlginizi Çekebilir

CHP’li Altay’ın TV8’de toplanan yardım paralarıyla ilgili suçlamasına AFAD’dan cevap geldi

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, CHP Milletvekili Engin Altay’ın, depremzedelere gönderilmek üzere toplanan yardım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir